Grafikában gazdag verzió
Utolsó frissítés: 2010-11-03
személyes kedvenceim közé teszem

Innovatív, kísérleti foglalkoztatási programok

Alapvető cél és háttér információ

Az intézkedés előzménye az EQUAL Közösségi Kezdeményezés magyarországi programja (továbbiakban: EQUAL Program), amelynek keretében a munkaerőpiachoz kapcsolódó hátrányos megkülönböztetés és egyenlőtlenségek csökkentését célzó innovatív kísérleti projektek valósultak meg.

Az EQUAL program talán legfontosabb alapelve, az innováció lehetőséget biztosít teljesen új, vagy máshol sikeresen alkalmazott módszerek kipróbálására és átvételére. A folyamatosan változó munkaerő-piaci helyzetben nagy igény van olyan újszerű, innovatív eszközökre, szolgáltatásokra és módszerekre, amelyek a szükségleteket rugalmas módon képesek kielégíteni, és amelyek a gyakorlati tesztelést követően beépíthetőek a munkaerő-piaci szereplők napi gyakorlatába, a foglalkoztatáspolitika eszköztárába. Szükséges, hogy az EQUAL Program végrehajtása során szerzett tapasztalatok és eredmények elterjesztése és beépítése a gyakorlat és szakpolitika főáramába biztosított legyen.

Ezt fogalmazza meg alapelvként az Európai Parlament és a Tanács 1081/2006/EK rendelete is: „…Az EQUAL közösségi kezdeményezés új tanulságokkal szolgált, különösen a helyi, regionális, nemzeti és európai intézkedések kombinációja tekintetében.

Ezeket a tanulságokat be kell építeni az ESZA által nyújtott támogatásba.” Részcélok: A TÁMOP-1.4.3-08/2 b) komponens az EQUAL Program, a HEFOP és a ROP ESZA által finanszírozott programok keretében kipróbált és továbbadásra/elterjesztésre javasolt bevált módszerek disszeminációja munkaerő-piaci területen működő állami és nem állami szervezetek részére (tapasztalatátadás, szakmai műhelyek/hálózatok, a rendszerszerű működtetés feltételeinek megteremtése) egyfordulós pályázati eljárás keretében. Projektszinten, a hátrányos helyzetű emberek munkaerő-piaci integrációja érdekében megvalósított tevékenységek szakmai eredményei és tapasztalatai alapján működő modellek és eszközök elterjesztését, rendszerszerű alkalmazását, intézményesítését támogatja.

Alapadatok

Felhívás kódja: TÁMOP-1.4.3-08/2
Megnevezése: Innovatív, kísérleti foglalkoztatási programok
Kiválasztás típusa: Standard
Végső beadási határidő: 2009-03-13
Témakör: Foglalkoztatás
Kategória: TÁMOP
Értékelés típusa: Szakaszos
Pályázat státusza: Megvalósítás alatt áll
Keretösszeg: 500 000 000 Ft
Pályázati dokumentáció
Pályázati eredmények
Kapcsolódó GYIK

Kapcsolódó dokumentumok (1)

Belépés

regisztráció
Elektronikus Pályázatkezelési és Együttműködési Rendszer hazai meghírdetésű pályázatokhoz Az NFÜ pályázati tájékoztató rendszere